Anneler Günü

Aktif filtreler

Toplam 19 üründen 1-19 arası gösteriliyor

Anneler günü tarihçesi

 

Bunları biliyor muydunuz?

Anneler günü ilk nasıl ve nerede ortaya çıkmıştır? Anneler günü ne zaman ortaya çıkmıştır? Anneler günü ilk ne zaman ve nasıl kutlanmıştır?

Tarihteki ilk anneler günü kutlamaları, antik Yunan’da, tanrıların anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına dayandırılabilir. 1600'lü yıllarda İngilizler Annelerin Pazar'ı diye bir gün kutlarlardı. ABD Anneler Günü'nü ilk olarak 1872'de Julia Ward Howe'un önerisiyle kutladı. Anneler barışın simgesi olarak görülüyordu. 1907'de Philadelphia'lı Ana Jarvis, Anneler Günü'nün bütün ülkede kutlanması için bir kampanya başlattı ve 1914'de Anneler Günü resmi bir kutlama günü olarak ilan edildi.

Anneler günü ne zaman kutlanır ?

Ülkemizde de anneler günü her yıl mayıs ayının 2. Haftasında kutlanmaktadır. Anneler günü 2020 yılında 10 Mayıs 2020 Pazar gününe denk gelmektedir. Bu özel günde annelerimizi mutlu etmek, onurlandırmak için onlara çeşitli sürprizler yapmak isteriz. Annemize en özel hediyeyi almak için, anneler gününde ne hediye alınır, anneler gününde alınacak en özel hediye ne olabilir diye bazen günlerce düşünürüz. Çünkü annelerimiz bizim en kıymetlilerimizdir.

Anneler günü hediyesi

Özel anneler günü hediyeleri

Cikolatahediyem sitesi size, en kıymetliniz annelerinize, kişiye özel hediye armağan edebilmeniz için eşsiz fırsatlar sunuyor. Anneler günü hediyesi için kişiye özel çikolata, kişiye özel baskılı kupa bardak, resimli yastık, hediye çanta ve karma paketler seçenekleriyle, istediğiniz tasarımda, istediğiniz yazı ve görselleri ekleyerek dilerseniz en güzel anneler günü mesajlarını da içeren muhteşem hediyeler yaratabilirsiniz. Çünkü annelerimiz özeldir, anne hediyeleri de onlara özel olmalıdır. Anneler gününde annenize kendini özel hissettirin. En güzel anneler günü hediye fikirleri Annelere Özel kategorisinde ve Anneye Hediye kategorilerinde bulunmaktadır.

Anneye hediye seçenekleri

Annelerimize tabi ki sadece anneler gününde değil her zaman sevgimizi göstermeli, onurlandırmalı ve onların kıymetlerini her zaman bilmeliyiz. Önemli olan onları düşündüğümüzü annelerimize her daim göstermek değil midir? Bunun en güzel yolu da ona hediye vermektir. Anneye ne hediye alınır diye artık panik olmanıza gerek yok. Anneler günü hediyesi fiyatlarını, anneler günü hediyesi alternatiflerini düşünmek sizi yormasın. Hediyelerin maddi değerinden ziyade manevi değerleri hepimizi daha çok mutlu eder, annelerimizi de. Annelerinizin kalbini ısıtacak, Anneye doğum günü hediyesi, anneler günü hediyesi, her istediğinizde anneye alınacak hediyeler artık bir tık ötenizde, kolayca ve güvenle cikolatahediyem sitesinden siparişlerinizi verebilirsiniz.  

Ürün beğeni listenize eklendi

cikolatahediyem.com size daha iyi hizmet verebilmek için çerezlerinizi kullanır.